Automatycznie zapisany szkic

Zastanawiam się nad tym czy w Polsce następuje ciekawa zmiana: jest coraz mniej matek Polek, a na to miejsce wchodzą babcie Polki.  W KobiecieNieprzezroczystej nie mogę jakoś się z tym pogodzić. Nie będę opisywać moich spostrzeżeń i wniosków (Czy to są byłe matki Polki? Czy to są matki, które nie mogły korzystać z babć?). Moje znajome babcie Polki mają swoje argumenty za byciem babcią Polką i ja je rozumiem. Mam wszakże zdanie odrębne. Jednakże zdanie odrębne jest źle widziane przez babcie Polki. A jeżeli nawet przyjmują mój punkt widzenia pozostają w swojej roli.

Na szczęście, moje babcie Polki, kiedy już mają fajrant, przezwyciężają zmęczenie (zajmowanie się nawet najbardziej ukochanym małym dzieckiem jest ciężką pracą fizyczną, ale i obciążone ogromnym stresem związanym z odpowiedzialnością!) i idą na przykład na koncert w Filharmonii, albo na spotkanie towarzyskie, albo na jeszcze inne wydarzenie kulturalno-towarzyskie.

Przychodzą pięknie ubrane, czasami mają makijaż. Są zdecydowanie nieprzezroczyste. W miniony piątek, na koncercie w Filharmonii pojawiła się ładna, młodo wyglądająca znajoma kobieta (z trudem przychodzi mi napisanie słowa „babcia”).
- Jak ślicznie wyglądasz! – krzyknęłyśmy. – I ten dekolt zalotny. Jest a jakoby go nie było.
Rzeczywiście, dekolt był w tzw. łezkę, ale pojawiał się tam, gdzie akurat nie znalazły się w czasie ruchu właścicielki cienkie związadełka.
- A gdzież to błądzą wasze myśli? Czy nikt nie zauważył, że mam szminkę na ustach? – zapytała.
Spojrzałam na jej usta – rzeczywiście, na ustach miała jasną szminkę, ale równie dobrze mogła jej nie mieć. Uświadomiłam sobie, że chyba nigdy nie widziałam jej umalowanej. Tak więc, nawet ten niewidoczny makijaż ust, bardzo mnie ucieszył. To dobry znak.

Jaki makijaż ust widzę u babci Polki? Wiadomo, że w ciągu dnia, kiedy zajmuje się dzieckiem (niekiedy nawet więcej niż jednym)  swoich dzieci o żadnym makijażu ust nie ma mowy. Z reguły jednak dla siebie ma wieczory, czasami nawet(!) późne popołudnia. Dlatego pomadkę powinna dobierać przy świetle sztucznym. W tym świetle bowiem będzie pokazywać się Światu. Tutaj uwaga dla niebabć Polek: kobieta powinna mieć przynajmniej dwie pomadki. I to nie tylko dlatego aby dobrać odpowiedni kolor (niekiedy trzeba mieszać dwa odcienie, po to by ten odpowiedni kolor uzyskać), ale przede wszystkim dlatego, że w świetle naturalnym i sztucznym ta sama pomadka daje lepszy lub gorszy efekt. Kilka lat temu, dobierałam mojej koleżance pomadkę. Ta wybrana pomadka w świetle dziennym, upiększała ją. Siedziałyśmy jeszcze jakiś czas razem. Ściemniło się, zapalono światło. Popatrzyłam na usta mojej koleżanki i pomyślałam, że chyba źle dobrałyśmy kolor. Ona co prawda była tak zachwycona swoim wyglądem w świetle dnia, że nie miała już tej determinacji, aby zacząć cały proces od nowa i wybrać pomadkę na wieczór. Odtąd zawsze pytam kiedy pomadka będzie używana i czy tylko o jednej porze dnia. Warto mieć przynajmniej dwie pomadki. A kiedy będziesz malować usta pędzelkiem do ust, pomadki starczą Ci na wiele miesięcy. Czasami nawet po tych wielu miesiącach należałoby je wyrzucić, bo stara pomadka jest szkodliwa dla Twoich ust.

A teraz odpowiedź na tytułowe pytanie: Jaki prezent dla Babci Polki?

Przeciwzmarszczkowy Sztyft do Ust Mary Kay (zapobiega powstawaniu linii i zmarszczek, wypełnia je i przedłuża trwałość makijażu ust, nadając linii warg ciągłość, bez wnikania kredki i pomadki w zmarszczki, patrz

Konturówka do Ust Mary Kay (trzyma usta w nadanym im kształcie i czyni je wyrazistymi; zawiera wbudowaną temperówkę)

Kremowa Szminka do Ust Mary Kay (długotrwale nawilża i odżywia usta, nie zbija się, nie blaknie, ma nasycone kolory), patrz

Błyszczyk do Ust NouriShine Plus Mary Kay (nadaje ustom zmysłowy połysk i zapewnia nasycony kolor), patrz

Wtedy usta na pewno się pojawią na twarzy każdej kobiety. Pamiętaj tylko, że pomadkę dobiera się na ustach (!), bo tam będzie noszona. Skóra dłoni, na której większość kobiet próbuje kolory pomadek, służy dla kremu do rąk, najlepiej z odpowiednim SPF, chroniącym ją przed słońcem.

Można jeszcze dorzucić Zestaw Satin Lips, czyli Balsam i Maseczkę, które w skuteczny sposób pielęgnują usta zapobiegając ich pierzchnięciu i pękaniu, patrz

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>