Automatycznie zapisany szkic

Chronisz dłonie przed słońcem używając kremów z filtrami SPF. Mary Kay ma specjalny Krem do Rąk i Dekoltu z linii TimeWise Body z filtrem SPF 15. Jeżeli się nie wystawiasz na dłuższą kąpiel słoneczną zupełnie wystarczy kiedy wychodzisz do miasta. Pamiętaj, że promienie UVA atakują przez szyby, a więc także kiedy prowadzisz samochód.

Ale dla mnie najlepszą ochrona dłoni przed słońcem są damskie letnie rękawiczki. Pomijam kwestię higieny, bo wydaje się oczywista. Niestety, każdego roku urządzam prawdziwe polowanie na nie. W tamtym roku, przed tegorocznym sezonem letnim, udało mi się kupić czerwone. Kiedy się ociepliło, z dużą determinacją je nosiłam, ale przyznam, że nie zawsze był to szczęśliwy zestaw kolorystyczny z pozostałą garderobą. Któregoś dnia bingo!: trafiłam do pasmanterii, w której wśród wieczorowych długich rękawiczek znalazłam dwie pary rękawiczek letnich, krótkich, naprawdę ładnych i w neutralnych kolorach.
- O, a jednak coś pani znalazła. Więcej nie będzie – powiedziała mi sprzedawczyni.
- Lato dopiero się zaczyna – stwierdziłam odkrywczo.
- Producentka zawiesiła działalność.
Wcale się nie dziwię. Skoro tylko ja kupuję, to cud, że w ogóle kiedyś jej się to opłacało.
Te dwie pary, o których piszę wyżej, są świetnie zaprojektowane i bardzo starannie wykonane przez onąż polską rękawiczniczkę. Liczę, że będzie nadal wykonywać ten piękny zawód i działalność „odwiesi”.
Ale jedyny sposób, aby ją do tego nakłonić, to popyt! Zacznij nosić letnie rękawiczki i pytaj w sklepach z damską galanterią o letnie rękawiczki dla kobiet. Oczywiście nie te koronkowe sprowadzane „skądśtam”, bo UVA mają je w głębokim poważaniu, nie uchronią Twoich dłoni przed plamami.
Mam nadzieję, że letnie rękawiczki wrócą do mody, a kobiece dłonie będą delikatne i bez plam.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>