Automatycznie zapisany szkic

Chyba czas rozstać się z Marianną J. Zakończę nasze Bliskie Spotkania Pierwszego Stopnia fragmentem, który przypomina nam o tym jak, my kobiety, jesteśmy do siebie podobne, bez względu na czasy i warunki, w których przyszło nam żyć . Żegnam więc „Mariannę i Róże” pań Janiny Federowicz i Joanny Konopińskiej:

„Zaczęłam już siwieć, co – przyznaję – stanowi dla mnie przykrość, a przeglądanie się w lustrze już dawno nie należy do moich przyjemności. Wczoraj pokojówka Jadwisia umyła mi głowę i gdy zakręcała mi przed lustrem papiloty, miałam możność uważniej przyjrzeć się mojej cerze. Nie byłam zachwycona wynikiem oględzin. Dojrzałam parę zmarszczek, dwie nowe bruzdy koło ust, a na lewym policzku zrobił mi się nie wiadomo skąd brzydki wyprysk.
-Przysuń lampę – powiedziałam zdenerwowana – nawet klosza nie potraficie porządnie wyczyścić. W ogóle nic nie widać!
- A co wielmożna pani chciała widzieć? – zainteresowała się pokojowa.
- Cicho bądź! I nie targaj mnie! Powyrywasz mi wszystkie włosy! – skarciłam Jadwisię, może zbyt ostro, ale nie miałam powodu być w dobrym humorze.
- Gdzie tam! Pani ma jeszcze dużo włosów, a taka Rowczakowa to nie ma na głowie ani jednego, całkiem jest łysa.”

Marianna miała wtedy 54 lata. Marianna nie miała, niestety, zbyt wielu kosmetyków pielęgnacyjnych poprawiających, jeżeli nie stan cery, to przynajmniej samopoczucie.

Właśnie zaczęłam kolejny już raz poprawiać sobie wygląd i samopoczucie. Zima w Katalogu Mary Kay zaczyna się 15 stycznia.
- Jak to 15 stycznia zaczyna się zima – dziwiła się jedna z moich koleżanek.
- A miałyśmy już zimę w tym roku? Z pewnością zima jeszcze przed nami.
- A może ona ma rację i już jest po zimie? – pomyślałam. Po przeglądzie w lustrze powiększającym i w świetle elektrycznym uznałam, że moja skóra potrzebuje liftingu. Na wszelki wypadek, jak  zwykle „po zimie”, zaczęłam wklepywać rano i wieczorem Odżywcze Serum+C TimeWise Mary Kay. Zima, czy po zimie, czy to istotne skoro ta ostatnia jesień  jest taka długa, że czasami żyć się odechciewa. Zatem, i ciało i duch potrzebują liftingu. Jaki zbawienny wpływ na długie jesienie ma Odżywcze Serum+C dowiesz się klikając tutaj.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>