Róż do policzków dojrzałych

Jest w Toruniu, dla mnie tej jesieni najpiękniejszym mieście w Polsce, kafeteria „Róże i Zen”. Dlaczego tak się nazywa? Nie wiem.
W tym wypadku uznałam, iż taki stan mojego umysłu jest najwłaściwszy,  zgodnie z tym, co głosił współczesny, ale już nieżyjący, patriarcha buddyzmu koreańskiego, Seung Sahn. Głosił, że Zen jest utrzymywaniem umysłu „nie wiem” zawsze i wszędzie. Nie będę więc dociekać, co wspólnego mają róże i Zen, kiedy jestem w „Różach i Zen”.

Jeżeli będziesz w Toruniu, zajrzyj na ul. Podmurną. Jest w kafeterii „Róże i Zen” coś, co spowoduje, że znajdziesz się „tu i teraz”, odkryjesz, że nie ma nic innego, „jest tylko to miejsce”, a przeszłość i przyszłość zniknęły i „jest tylko ta chwila”. To niezwykłe. Taki stan osiągasz już od progu.
Odkryłam tam najwspanialszą herbatę, jaką w życiu piłam, a sernik wprawił mnie w ekstazę. I nie tylko mnie. Zajrzyj tam koniecznie.

Jeżeli mówimy o różach, to „tu i teraz” zajmiemy się różami, ale do policzków.
Zapewne już wiesz, że twarz rozjaśnia  się i ożywia ani podkładem, ani pudrem. To róż do policzków nadaje twarzy życia. Jest bardzo ważnym kosmetykiem kolorowym dla kobiety dojrzałej.
Co ciekawe – dla kobiety bardzo dojrzałej róż w makijażu jest ważniejszy niż makijaż oczu. Jeżeli jesteś kobietą bardzo dojrzałą, a jednak chcesz zrobić makijaż oczu, to wiedz, że róż zastępuje cienie do powiek.  Róż nakłada się na zewnętrzną część górnej powieki. Wewnętrzną część omijamy. Oczywiście ten róż jest dostosowany do różu na policzkach, dobranego do koloru skóry.

Dla kobiety dojrzałej znakomicie nadają się odcienie brzoskwiniowe, które przydają skórze twarzy ciepła, ożywiają ją i rozjaśniają, zatem nadają jej świeżość. Jasny róż może sprawdzić się na skórze alabastrowej. Na ciemniejszych może wyglądać sztucznie. Sprawdź też jak wyglądasz w odcieniach brązowo-różowych, ale wtedy odsuń róż od centrum twarzy.
Jaki by ten odcień różu jednak nie był, zwróć uwagę na to, aby nie był zbyt intensywny. Staraj się tak dobrać odcień różu, aby nadał Twojej twarzy rozświetlenie od wewnątrz.

Jeśli masz wątpliwości, w którym miejscu nakładać róż, to najprostszym sposobem jest sprawdzenie po wysiłku, np. po szybkim spacerze z kijami lub bez, gdzie na Twojej twarzy pojawiają się rumieńce. Przyjrzyj się też jaki mają odcień i czy Ci się podobają. Na co dzień rumieńce powinny być delikatniejsze, zgodnie z tym, co piszę wyżej. Zdarzało mi się, że kiedy przesadziłam z różem, moja twarz jeszcze bardziej „traciła na owalu”.

Róż nakładaj na puder – róż zamyka makijaż. Przestrzegaj zasady, aby kosmetyki były o tej samej teksturze. Jeżeli nakładasz kosmetyki jeden na drugi, to pudrowy na pudrowy, a kremowy na kremowy.

A kiedy już się odpowiednio zaróżowisz, a będziesz w Toruniu, wybierz się do kafeterii „Róże i Zen”, aby znaleźć się „tu i teraz”, odkryć, że ” jest tylko to miejsce i jest tylko ta chwila”.

3 comments to Róż do policzków dojrzałych

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>