Rita Wrześniowska - autorka

Rita WrześniowskaNazywam się Rita Wrześniowska. Jestem kobietą dojrzałą. Kobietą, która całe życie jest gotowa do zmian. Dziesięć lat temu, pół roku po wejściu firmy Mary Kay na rynek polski, zostałam Niezależną Konsultantką Mary Kay. Kolejna zmiana, bowiem to, czym zajmowałam się wcześniej, z kosmetykami niewiele miało wspólnego. Po kosmetykach błąkałam się jak większość kobiet. Wejście do Mary Kay  nadało kierunek, dało wiedzę jak pożyteczne jest świadome korzystanie z dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych. Żałuję, że nastąpiło to tak późno. Szczęśliwie udaje mi się uzyskiwać znakomite efekty ich stosowania. Ciesząc się własnymi, sprawdzonymi, wynikami, chcę się nimi dzielić z innymi kobietami.  Zatem …

moim celem jest czynienie kobiet dojrzałych piękniejszymi i nieprzezroczystymi. Najskuteczniej robię to na Spotkaniach Kosmetycznych, podczas których kobiety stosują kosmetyki Mary Kay. To daje im możliwość bezpłatnego poznania i ocenienia kosmetyków z wysokiej półki za bardzo rozsądną cenę, zanim zdecydują się na ich używanie. Na spotkaniach dzielę się wiedzą zdobytą przez te 9 lat w Mary Kay – wiedzą uzyskaną podczas szkoleń i z bogatej literatury zawodowej. O praktycznym doświadczeniu płynącym z mojego wieku wspominać?  Mary Kay mawiała, że „Kobieta, która powie ile ma lat, powie wszystko.” Ja mówię wszystko, co wiem o pielęgnacji twarzy, szyi i rąk,  ale swojego wieku bez potrzeby nie zdradzam.

Mieszkam w Warszawie i tam organizuję spotkania sama, także wspólnie z innymi konsultantkami z naszego zespołu Bardzo Twórczych Konsultantek,  lub uczestniczę w spotkaniach aranżowanych przez  Gospodynie Spotkania, czyli kobiety, które zapraszają do swojego domu koleżanki i znajome. Wtedy jadę do nich z kosmetykami i wspólnie spędzamy prawdziwie babskie godziny. „Babskie godziny”, to jest moje, dzięki Mary Kay, radosne odkrycie . To jest relaks i cudowne zanurzenie się w aurze  kobiecości, którą w życiu, my, kobiety, niekiedy ukrywamy, aby pozycjonować się w świecie testosteronu.

Żyłam w nim tyle lat! Uff!

Wprowadzam też kobiety w biznes Mary Kay. Przed podjęciem decyzji o zostaniu Niezależną Konsultantką Mary Kay bardzo wnikliwie przyjrzałam się firmie Mary Kay. Zajrzyj na stronę o „Mary Kay Ash i jej firmie dla kobiet” a poznasz (w skrócie),  Mary Kay Ash, kobietę niezwykłą, i jej firmę stworzoną dla kobiet. W moim życiu zawodowym obserwowałam wiele firm i korporacji, a tylko firma, zbudowana przez  Mary Kay Ash, przemówiła do mojej wyobraźni jako miejsce, gdzie kobieta, będąc sobie „sterem, żeglarzem, okrętem”,  już od pierwszego stopnia kariery, ma poczucie sensu, wpływu i wsparcia. Czego byś nie robiła, chcesz coś osiągnąć, a nastawienie na osiąganie wymaga

poczucia sensu

poczucia wpływu

poczucia wsparcia

To znalazłam w Mary Kay. Jednym z ulubionych aforyzmów Mary Kay Ash był cytat: „dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia”. Tym dniem był 27 kwietnia 2004 r. , kiedy postanowiłam wejść do Mary Kay i …  już tam pozostanę, bo bardzo mi się tam podoba.