Automatycznie zapisany szkic

- Ten krem jest fantastyczny – powiedziała mi wczoraj moja koleżanka.
- Który? – zapytałam zdziwiona nieco, bo dość dawno już nie zamawiała żadnego kremu Mary Kay.
- Ten na noc. Przez te kaloryfery i klimę tak mi się  przesuszyła skóra, że wpadłam w rozpacz. Wtedy przypomniałam sobie, że mam ten krem Mary Kay na noc. To niewiarygodne jak szybko poprawiła mi się  skóra na twarzy – mówiła ucieszona.
Rzeczywiście, buzię miała gładką i żadnego przesuszenia nie zobaczyłam. Na dodatek byłam zaskoczona, bowiem mówi mi, że należy do kobiet z tzw. skórą problemową. Jeszcze bardziej się zdziwiłam, kiedy okazało się, iż Krem na Noc Mary Kay kupiła trzy lata temu. Na szczęście, udało jej się (może też dlatego, że krem jest w tubie), ale sięganie po krem otwarty przed trzema laty było dość ryzykowne. Widać była bardzo zdeterminowana, a krem dobrej jakości – cieszy się sławą już 50 lat, tyle ile ma firma Mary Kay.

Kremy mają bardzo różne terminy ważności. Ten Nocny Krem, którego ja używam do pielęgnacji dłoni, łokci i stóp (służy nie tylko do twarzy i szyi), bo skórę twarzy i szyi mam dobrze nawilżoną, ma termin ważności do sierpnia 2014 r. Mam jeszcze tylko 1/3 tuby i zużyję w ciągu najbliższych miesięcy.

Przestrzegaj tego, aby po otwarciu i pierwszym nałożeniu kremu, a zwłaszcza jeżeli jest w słoiku, z którego nabierasz go palcami, nakładać racjonalne ilości kremu, bo przecież nie chodzi o to, aby go szybko zużyć, ale zużyć w jednym cyklu. Odkładanie kremu na później, bo pojawiło się coś nowego, co trzeba wypróbować, nie wchodzi grę. Najpierw zużyj to, co masz. To nic, że tam jest informacja, iż termin ważności jeszcze nie upłynął. Skoro otwarty, trzeba wykorzystać do dna.

Nieco bardziej zabezpieczone są kremy w tubach i z dozownikami, ale tutaj też trzeba zachować rozsądne używanie w czasie. Generalnie, dermatolodzy i kosmetolodzy uważają, że kremy w tubach i z dozownikami są bezpieczniejsze od tych w słoikach, bo mniej narażone na zetknięcie się z niepożądanymi zarazkami i nie tracące cennych składników w zetknięciu z powietrzem i światłem.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>