Automatycznie zapisany szkic

Jaka więc jest ta moda dla kobiet dojrzałych? Po raz kolejny zadałam sobie to pytanie w sobotę 15 września, w drugim dniu trwania IV Kongresu Kobiet w Warszawie, po „Pokazie mody dla kobiet dojrzałych”. Nie miałam wprawdzie dobrego miejsca do zaobserwowania szczegółów. Dlatego też nie mam dobrych zdjęć i nie mogę Ci ich pokazać.  Nie mniej już pierwsza informacja, że będą dwa „domy mody” czyli Monnari i Olsen pozwalała mi spodziewać się dwóch grup modelek. I jako się rzekło: w Monnari wystąpiły bardzo szczupłe i wysokie kobiety, dojrzałe oczywiście, ale jakby tego nie było widać, w Olsenach pięknie się prezentowały panie różnego wzrostu i bliższe rzeczywistości kobiet dojrzałych. Wszystkie piękne. Przyjęcie przez publiczność było niezwykle serdeczne, modelki uśmiechnięte, niektóre nieco zażenowane swoją niecodzienną rolą, zwłaszcza panie w Olsenach. One zostały przyjęte najbardziej owacyjnie.
I wtedy przyszła odpowiedź na pytanie: „Jaka jest więc ta moda dla kobiet dojrzałych?”

Nie ma mody dla kobiet dojrzałych! Jest moda dla sklepów w danym sezonie. W tej modzie trzeba buszować i wybierać dla siebie to w czym jest Ci najlepiej. Wszystko zależy od Twojej figury, wzrostu, typu kolorystycznego, rodzaju pracy, a także – i to nie jest wcale najmniej ważne – od odwagi. Przyglądając się kilku tysiącom kobiet zgromadzonych na IV Kongresie Kobiet w Pałacu Kultury w Warszawie, a więc jednocześnie, w jednym miejscu, co się chyba gdzie indziej nie zdarza, wiele zrozumiałam, także w sprawach mody. I powtarzam: Nie ma mody dla kobiet dojrzałych! Ważne jest tylko to, aby sobie nie robić krzywdy. Chyba wiesz o czym myślę.

1 comment to Nie ma mody dla kobiet dojrzałych!

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>