Automatycznie zapisany szkic

Wszelkie próby, zwłaszcza w młodości, kiedy szuka się kobiety przewodniczki w dziedzinie mody, okazały się niewypałem. Przynajmniej dla mnie. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że najlepiej jest jeżeli ona ma podobną do naszej posturę, typ urody, zasobność kieszeni, warunki, w których żyje i pracuje. Wtedy sądziłam, że takową przewodniczkę znalazłam. Właściwie sama się znalazła, bo po powrocie z zagranicy stała się moją starszą koleżanką w pracy. Była znakomitą do naśladowania kobietą. Niestety, nie dla mnie. Była całkiem inną kobietą niż ja. Dzieliło nas 15 lat i możliwości finansowe. Ona byłaby wymarzoną modelką dla Chanel: jak na owe czasy wysoką, szczupłą, bez biustu, o chłopięcej figurze, w typie jesienno-wiosennym. I tak „się po chanelowsku nosiła”, mimo czasów PRLu. Miała dostęp do gatunkowo lepszych materiałów, pięknych pantofli. Biżuterię znakomicie zastępował modny na naszym rynku czeski Jablonex.

Nie będę siebie opisywać. Powiem tylko, że byłam (i jestem ciągle) Zimą. A mówiąc krótko: ona była chłodna, a ja sexy, cokolwiek by to znaczyło.  Pomijam fakt, że ona miała lat czterdzieści, a ja dwadzieścia pięć. Musiałam sama dochodzić do swojego stylu i swojej elegancji, jeżeli w ogóle udało mi się je osiągnąć. Nigdy jednak nie byłam do niej w jakikolwiek sposób podobna. Nauczyłam się od niej, tylko i aż, tego, co nazywam powściągliwością w ubiorze. A to bardzo dużo.

Piszę o tym dlatego, że ostatnio na mój blog trafia więcej kobiet zainteresowanych modą dla kobiet dojrzałych niż kosmetykami. Nie wiem jak Ty, ale ja mam smutne doświadczenia z poszukiwań garderoby dla siebie. Stąd rozumiem to pytanie o modę dla kobiet dojrzałych. Pisałam już o tym i nadal podtrzymuję tezę, że nie ma mody dla kobiet dojrzałych. Trzeba szukać, przymierzać, dopasowywać do siebie i zawsze pamiętać, że najmodniejsza bluzka w kolorze odpowiednim dla Jesieni, nie będzie twarzowa dla Zimy, czy innej pory roku. Jeżeli znajdziesz odpowiedni kolor, rozmiar i fason bierz ją, nawet jeżeli nie jest to ostatni krzyk mody. Na pewno będziesz w niej ładnie wyglądać.

1 comment to Czy istnieje moda dla kobiet dojrzałych?

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>