Automatycznie zapisany szkic

Od 2008 roku dr Beth Lange¹ jest Szefem Pionu Naukowego w Mary Kay Inc. Reprezentuje Mary Kay w Światowym Stowarzyszeniu Handlu, w środowisku medycznym, a także przewodniczy organizacji dbającej o jakość produktów oraz aspekty prawne z nimi związane. Oto, co jej zdaniem, powinien zapewniać dobry kosmetyk promieniochronny, które przytaczam za majowym „Aplauzem„, miesięcznikiem Mary Kay Poland, który otrzymuje każda aktywna konsultantka Mary Kay:
” Dobry kosmetyk promieniochronny powinien zapewniać szerokie spektrum działania, a więc zawierać składniki, które zabezpieczają skórę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Prawie wszystkie produkty z filtrami Mary Kay® zapewniają taką kompleksową ochronę przed słońcem, wykorzystując do tego celu zarówno filtry fizyczne, jak i chemiczne.

Światło słoneczne zawiera szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe UVB i UVA. Promieniowanie UVB jest zwykle związane z reakcją rumieniową (opalenizną), natomiast promienie UVA przenikają znacznie głębiej w struktury skóry i mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry, zmarszczki oraz pojawianie się plam starczych. Zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB wpływają destrukcyjnie na skórę i mogą prowadzić do powstawania raka skóry – i to nawet w pochmurne czy zimowe dni!

Kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne absorbują, odbijają lub rozpraszają promienie UV, chroniąc w ten sposób skórę. Istnieją dwa rodzaje filtrów – fizyczne i chemiczne:

• Filtry fizyczne (mineralne), takie jak tlenek cynku czy ditlenek tytanu, tworzą warstwę, która odbija lub rozprasza promienie UV, zanim przenikną one w głąb skóry.

• Filtry chemiczne, np. avobenzon, absorbują promienie UV, zanim te zdążą wyrządzić szkodę.”

Jestem pewna, że  warto było poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z tym wpisem, a ta skondensowana wiedza będzie dla Ciebie przydatna.

_______________
¹/ Dr Beth Lange ukończyła medycynę nuklearną na Oakland University w Rochester. Posiada ponad 20 amerykańskich i europejskich patentów. Jej artykuły dotyczące naukowej wiedzy eksperckiej zostały opublikowane w The New York Times oraz w The Wall Street Journal. Ponadto była gościem wielu programów telewizyjnych, m.in. programu Today Show.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>