Automatycznie zapisany szkic

Promienie UVA i UVB działają na Twoją skórę przez cały rok. Najsilniej latem i na szczodrze odsłaniane spore fragmenty ciała. Kochamy słońce i niekiedy się w tej miłości zapamiętujemy. Dlatego tak ważne jest pamiętanie o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem szczególnie promieni UVA.  W pozostałych porach roku jesteś szczelniej okryta i Twoja uwaga ogranicza się w zasadzie do ochrony skóry twarzy i dłoni. Od paru lat mamy w powszechnym już użyciu, zwłaszcza latem, kosmetyki z filtrami SPF.
Czym jest SPF?
Nie będę się wymądrzać i przytoczę Ci in extenso wypowiedź dr Beth Lange, Szefa Pionu Naukowego Mary Kay Inc., zamieszczoną w majowym numerze „Aplauzu”, miesięczniku Mary Kay Poland, który otrzymuje każda aktywna konsultanka:
„SPF, czyli współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (sun protection factor), jest wyliczany poprzez porównanie czasu potrzebnego do pojawienia się opalenizny na skórze chronionej filtrem do czasu, po jakim występuje opalenizna na skórze niczym niezabezpieczonej. Czas, po jakim pojawia się opalenizna, zależy od rodzaju Twojej skóry, a wartość SPF, jakiej potrzebujesz, zależy od tego, jak długo zamierzasz przebywać na słońcu.
Co ciekawe, poziom ochrony przeciwsłonecznej nie wzrasta proporcjonalnie do zwiększających się wartości SPF. Na przykład, SPF 4 blokuje 75% szkodliwego rumieniotwórczego promieniowania, chociaż może nie zapewnić szerokiego spektrum ochrony. SPF 15 blokuje 93% promieniowania, a SPF 30 – 97%. Większość produktów z filtrem SPF 15 lub wyższym zapewnia szeroką ochronę przeciw szkodliwym promieniom UVA i UVB, jak na przykład Emulsja do Opalania z filtrem SPF 30 Mary Kay.”

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze trochę więcej o ochronie przed promieniami UVA kliknij w ten link do mojego innego wpisu.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>