Jak mądrze stosować kosmetyki, czyli złuszczanie latem

Mamy kolejny odcinek serialu o tym jak mądrze stosować kosmetyki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi i dekoltu masz przed sobą raz na parę dni lub tygodni, zależnie od Twoich potrzeb i odczucia, jej złuszczanie.

Jest lato. Większość dni jest słoneczna. W takie słoneczne dni chroń swoją skórę używając kremów z filtrami przeciwsłonecznymi i nie stosuj mikrodermabrazji. Chyba, że nie wychodzisz z domu przynajmniej przez dwa dni. Ale jeżeli niebo jest pochmurne, co się zdarza tak jak dzisiaj w Warszawie, możesz zabieg złuszczania przeprowadzić – zlikwiduje linie, zminimalizuje widoczność porów i sprawi, że Twoja skóra będzie gładka, rozjaśniona i młodsza.

Masz skórę dojrzałą. Tak jak ja. Latem nie stosuję mikrodermabrazji. Jest fantastyczny sposób, aby delikatnie złuszczyć martwy naskórek, używając maseczek. Pisałam o stosowaniu maseczek we wpisie  o takimż tytule. Kliknij w maseczki dowiedz się jak je należy stosować.

Oto Bogata Maseczka Nawilżająca Formuła 1 Mary Kay dla cery normalnej i suchej. Usuwa martwe komórki naskórka i pokazuje nową, młodo wyglądającą skórę. Nawilża Twoją skórę, czyniąc ją elastyczną i miękką. Oczywiście pomaga usuwać wszelkie zanieczyszczenia, które się na niej nagromadziły.

Bogata Maseczka Nawilżająca Mary Kay Formuła 1

Bogata Maseczka Nawilżająca Mary Kay Formuła 1

Nawet latem możesz ją używać raz lub dwa razy w tygodniu, pamiętając o tym, aby omijać okolice oczu i ust oraz o tym, aby nie stosować jej do złuszczania, kiedy na Twojej skórze pojawią się wypryski bądź kiedy jest podrażniona, co zdarza się  także latem. Możesz ją jednak nakładać w formie maseczki.

Jeżeli masz skórę mieszaną do tłustej zalecam Maseczkę Odżywczą Mary Kay Formuła 2.

Maseczka Odżywcza Mary Kay Formuła 2

Maseczka Odżywcza Formuła 2

Jej szczególną zaleta jest to, że absorbuje nadmiar tłuszczu i zwęża pory. Dokładnie oczyszcza, usuwa martwy naskórek, poprawia budowę skóry.  Jeżeli masz obawy czy nie wysuszy Ci skóry tam gdzie się ona nie przetłuszcza, to możesz ją stosować lokalnie, czyli na przetłuszczające się czoło, nos i brodę, omijając policzki, szyję i dekolt. I oczywiście okolice oczu i ust. Możesz ją także nakładać jak klasyczną maseczkę odżywczą.

Jak widzisz nawet latem można rozsądnie złuszczać skórę nie narażając jej na niekorzystne działanie promieni słonecznych. A maseczki Mary Kay Formuły 1 i 2, jeżeli już je masz, stosujesz przez cały rok do dwóch celów, o których sama decydujesz: do odżywiana skóry i jej złuszczania.

Nie opisuję tutaj Maseczki Oczyszczającej Mary Kay Formuła 3, bowiem jej zadaniem jest usuwanie nadmiaru tłuszczu i czynienie skóry skłonnej do zaskórników matową i miłą w dotyku, a nie jej złuszczanie. Nie zawiera kuleczek ściernych, które mogłyby podrażniać lub pobudzać do tworzenia wyprysków. O tej maseczce więcej przeczytasz we wpisie maseczki.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>