Oczyszczanie skóry po zimie

Nie spodziewałam się wiosny, bo zima tak całkiem nas nie opuściła. Jeszcze do wczoraj był luty. Ale kiedy w piątek 26 lutego pod wieczór szłam w stronę Wisły ulicą Świętokrzyską w Warszawie, czułam na twarzy powiew ciepłego wiosennego wiatru. To było zaskoczenie, bo jeszcze niedawno na Świętokrzyskiej, ulicy „przewiewnej”, lodowaty silny wiatr zapierał dech w piersiach i mroził rysy twarzy.
Znasz to uczucie, kiedy poczujesz ten pierwszy wiosenny ciepły wiatr. Jeszcze nie wierzysz, ale już chce się żyć!
Masz wolne i swawolne myśli, masz ochotę zrobić coś szalonego: nowy kolor włosów, założenie czerwonej sukienki, zakup torebki, która jest Ci do niczego niepotrzebna, ale wprawi wszystkich w zdumienie. Szczęśliwie  Twoje ciało pozbywa się niepotrzebnych obciążeń, czujesz się lekka i wiotka jak ten wiosenny wiatr.

Patrzysz z nadzieją w lustro, że zobaczysz cudną twarz „Wiosny” Alfreda Muchy. A tu ciągle Zima, i to nie ta Alfreda Muchy, tylko pozbawiona blasku, szara i zmęczona. Twoja, nie Twoja? Ale jaka sympatyczna i jednak swoja! Oddaj jej całą swoją miłość i zaopiekuj się nią, bo jest jedyną, jaką masz. Wiesz już przecież, że nikt inny się o nią nie zatroszczy, ani Twój mąż, ani Twoje dzieci czy wnuki, ani nawet najlepszy przyjaciel czy przyjaciółka. Nie oszczędzaj na swojej twarzy i szyi. Popatrz na jakie głupstwa Twoi bliscy wydają pieniądze. Chyba nie ma powodu, aby to było Twoim kosztem?

Ale do rzeczy. Twoja skóra domaga się oczyszczenia, nawilżenia  i odżywienia po tegorocznej dość długiej i srogiej zimie.
Usuń zbędną warstwę zrogowaciałych komórek naskórka i wszystko, co utrudnia przenikanie nawilżających i odżywiających składników kosmetyków pielęgnacyjnych, które, po oczyszczeniu,  zaaplikujesz Twojej skórze. Poprawi to także mikrokrążenie, pobudzi skórę do regeneracji i odsłoni rozjaśnioną, zdrowiej i młodziej wyglądającą skórę twarzy, szyi i dekoltu.

W warunkach domowych najskuteczniejsze będzie zastosowanie Mikrodemabrazji Mary Kay. Jest to dwuetapowy system usuwania zniszczonego naskórka, oczyszczania porów, zwalczania drobnych zmarszczek i wygładzania skóry (także pozostałości po wypryskach). Drugi etap, to wygładzanie Preparatem Wygładzającym zawierającym pantenol, alantoinę oraz witaminy E i C, łagodzącym ewentualne podrażnienia, pozostawiającym skórę gładką, miękką, nawilżoną i promienną.

Jeżeli uważasz, że masz skórę twarzy wyjątkowo delikatną i obawiasz się zastosowania Mikrodermabrazji, a jednak chcesz oczyścić skórę twarzy i szyi, to również skuteczne będzie nałożenie na twarz, szyję i dekolt Bogatej Maseczki Nawilżającej Mary Kay, która łagodnie złuszczy martwe komórki naskórka, jednocześnie nawilżając skórę. Olej z awokado, sezamowy i z szafranu (to tzw. emolienty) wygładzi i zmiękczy skórę. Specjalna kombinacja  miękkich i twardych granulek, przygotowana dla bardzo delikatnej i suchej skóry, złuszczy i usunie zbędne zrogowaciałe komórki naskórka. Inne składniki poprawią stan skóry, załagodzą podrażnienia, odżywią ją i zregenerują.
Możesz ją stosować jako maseczkę, albo jako krem złuszczający. Jako krem złuszczający, wmasuj lekko w wilgotną skórę. Spłucz ciepłą wodą.
Jeżeli przed wielokrotnym stosowaniem Zestawu do Mikrodermabrazji lub Bogatej Maseczki Nawilżającej chcesz sprawdzić czy są dla Ciebie odpowiednie, umów się ze mną na spotkanie. Będziesz mogła zrobić jeden zabieg Mikrodermabrazji bezpłatnie. Sprawdzisz i się przekonasz czy jest dla Ciebie odpowiedni. Zajrzyj na lewą kolumnę, gdzie znajdziesz do mnie kontakt.

Jeżeli jesteś zainteresowana bardziej szczegółowym opisem stosowania i działania Mikrodermabrazji i Maseczek zajrzyj na inne moje wpisy klikając na poniższe linki:
http://kobietanieprzezroczysta.pl/2009/11/maseczki
http://kobietanieprzezroczysta.pl/2009/10/dobrodziejstwa-mikrodermabrazji
http://kobietanieprzezroczysta.pl/2009/10/mikrodermabrazja-w-domu
http://kobietanieprzezroczysta.pl/2009/09/oczyszczanie-dojrzalej-skory-twarzy-i-szyi-po-lecie

1 comment to Oczyszczanie skóry po zimie

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>