Oczyszczanie, czyli jak mądrze stosować kosmetyki

I Zakazanie:  mydło jest detergentem zakazanym.
Ma długą, bo cztery i pół tysiąca lat trwającą historię,  i wiele różnych modyfikacji, ale Ty, która masz krótszą historię,  żyjesz w XXI wieku, masz do dyspozycji inne produkty oczyszczające. Mydło polecaj tylko swoim wrogom (jeżeli jesteś taka mściwa, którego to uczucia nie zaleca słynny Joseph Murphy, bo radzi, aby wrogom życzyć jak najlepiej i mówić im na odchodne: „Bóg z Tobą”, i nie musisz załączać mydła), a najlepiej zapomnij o nim. O! Możesz nim przepierać rajstopki i stringi.

Aby wprowadzić grozę do tego wpisu wiedz też, że mydło ze swoim wskaźnikiem pH 9, niszczy płaszcz tłuszczowy warstwy rogowej i przyczynia się do pęcznienia keratyny, białka, z którego zbudowany jest nasz naskórek, włosy i płytka paznokciowa.
Jeżeli używasz mydła, a masz w domu twardą wodę, to zauważyłaś pewnie, że po jego użyciu na Twojej skórze, odzieży i włosach pozostaje czasami mało estetyczny szaro-biały osad. A i trudniej nim się umyć.
Pamiętasz jak po umyciu twarzy mydłem i wodą nieprzyjemnie ściąga się skóra?

Zasadowy odczyn skóry pH 7-9, spowodowany użyciem mydła, utrzymuje się od pół godziny  do nawet 4 godzin. Pomyśl więc, że tyle czasu trwa zaburzenie warstwy ochronnej Twojej skóry.
Namydlając skórę, zmieniasz jej naturalne pH(4.5 do 6.5) i zwiększasz ryzyko wniknięcia w skórę  alergenów i drobnoustrojów chorobotwórczych.

Dość straszenia. Przechodzimy do mądrego stosowania kosmetyków do oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Twój dekolt, dekolt kobiety nieprzezroczystej jest piękny i powabny, zatem poświęcasz mu równie tyle samo uwagi, co Twojej twarzy i szyi.

Kosmetyki do oczyszczania dobierasz do rodzaju Twojej skóry.

W Mary Kay znajdziesz:

dwa mleczka  3-w-1 w linii TimeWise

  • do Cery Normalnej i Suchej
  • do Cery Mieszanej i Tłustej

trzy mleczka w linii Classic Basic

  • Łagodny Krem Oczyszczający Formuła 1 dla skóry suchej i naczyńkowej
  • Kremowe Mleczko Oczyszczające Formuła 2 dla skóry mieszanej
  • Mleczko Głęboko Oczyszczające Formuła 3 dla skóry tłustej.

Mary Kay rozumie jednak kobiety i mężczyzn,  którym trudno rozstać się z mydłem i dba także o ich komfort psychiczny. Jeżeli i Ty lubisz mydło, a może ktoś w Twoim domu lubi, to Mary Kay stworzyła Kostkę Myjącą 3-w-1 TimeWise, która niesie wszystkie zalety Mleczka 3-w-1 TimeWise, ale dzięki swojemu kształtowi daje Ci namiastkę mydła, bez  jego fatalnych  właściwości.

Jak widzisz do oczyszczenia twarzy, szyi i dekoltu starcza jeden kosmetyk dobrany do Twojego rodzaju skóry.

Jeżeli robisz makijaż oczu, to zanim zastosujesz którykolwiek z tych wymienionych kosmetyków, aby usunąć makijaż użyj Beztłuszczowego Płynu do Demakijażu Oczu, pierwszy kosmetyk Mary Kay, który mnie zachwycił swoja skutecznością.

Szczegółowe omówienie w kolejnych wpisach.

1 comment to Oczyszczanie, czyli jak mądrze stosować kosmetyki

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>