Jak jeszcze mądrzej używać kosmetyki?

Przyznam się, że poprzedni wpis „Jak mądrze używać kosmetyki?” niezbyt mnie zadowolił. Pytanie nie jest łatwe. Powinnam jednak wprowadzić pewien porządek, chociaż to, co napisałam też zawiera sensowną radę.

Myślę, że najrozsądniej jest trzymać się kolejności zabiegów, których wymaga nasza skóra.

W początkach mojej kariery konsultantki Mary Kay nazwałam tę kolejność skrótem, łatwym do zapamiętania i kojarzącym się ze świeżością: OZON  + Ochrona.
Po rozszyfrowaniu masz:

Oczyszczanie
Złuszczanie
Odświeżanie
Nawilżanie
+ ochrona

Jest to pięć podstawowych etapów pielęgnacji skóry.

Do każdego z tych etapów dobierasz niezbędne kosmetyki. Właśnie kształcenie tej umiejętności u kobiet jest głównym celem moich spotkań kosmetycznych, na które Cię zapraszam. Byłam już dojrzałą kobietą, kiedy w sposób rozumny i uporządkowany, właśnie na pierwszym spotkaniu kosmetycznym Mary Kay, na które zaprosiła mnie moja przyjaciółka, pojęłam zasady mądrego kupowania i używania kosmetyków do pielęgnacji twarzy i szyi.
W dalszej kolejności jest dobieranie kosmetyków kolorowych.
Efekt?
Praktycznie nie masz zbędnych kosmetyków, zawsze masz świeże kosmetyki, niczego nie wyrzucasz, oszczędzasz pieniądze, stać Cię na lepsze kremy, puder, cienie i pomadkę.

W następnym wpisie poczytasz o pierwszym etapie czyli Oczyszczaniu i o tym jakie kosmetyki są do tego niezbędne.

4 comments to Jak jeszcze mądrzej używać kosmetyki?

  • Ozon ale to przewrotne :-)

    Choć ozon to mi się kojarzy z Ozonoterapia też odmładza :-)

  • RitaWrzesniowska

    Przewrotności to tam tyle, co kot napłakał. Nawet nie jestem pewna czy wiem jaki zapach ma ozon, ale mam zapisane gdzieś z tyłu głowy, że zawsze po burzy czułam zapach ozonu (tak mówili). Dlatego kojarzył mi się ze świeżością. Jednak o ile łatwiej zapamiętać OZON + Ochrona niż kolejność: Oczyszczanie, Złuszczanie, Odświeżanie, Nawilżanie. Szczególnie jeżeli wcześniej miało się o pielęgnacji twarzy takie sobie pojęcie. To jak nauka obcego języka.

  • [...] – nowy termin « Kobieta Nieprzezroczysta o Spotkanie KosmetyczneRitaWrzesniowska o Jak jeszcze mądrzej używać kosmetyki? Najnowsze [...]

  • [...] krem « Kobieta Nieprzezroczysta o KontaktNajlepszy krem « Kobieta Nieprzezroczysta o Jak jeszcze mądrzej używać kosmetyki?Oczyszczanie skóry cd., czyli jak mądrze stosować kosmetyki « Kobieta Nieprzezroczysta o [...]

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>