Prezentowe kosmetyki dla panów

I to już ostatni odcinek neutralnych kosmetyków, które możesz położyć pod choinką. Właściwie powinien to być odcinek pierwszy. Zapewne masz, tak jak ja i inne kobiety, kłopot z obdarowywaniem mężczyzn upominkami, które sprawią im radość i będą niespodzianką. Najtrudniej o niespodziankę.  Oczywiście, elegancki mężczyzna może mieć kilkadziesiąt krawatów, chociażby dlatego, aby w desperacji nie zakładać ulubionego, chociaż z plamą. Cóż wtedy robić z przymiotnikiem „elegancki”?  Jeżeli już wiesz, który to jest ulubiony, to kup mu jeszcze dwa identyczne (ale nie jako prezent, tylko cichcem powieś w szafie) i podmieniaj, jeżeli zauważysz plamę na wczorajszym.

Z kosmetykami i wodami bywają też trudności. W zasadzie są dwa typy mężczyzn: tacy, którzy decydują sami o wyborze, w tym są podtypy czyli przywiązani i eksperymentatorzy, oraz tacy, którzy używają tego, co znajdują w łazience. Mój syn należy do typu pierwszego (podtyp przywiązany). Kiedyś szarpnęłam się we Free Shopie na jakiś piękny (dla mnie) i drogi markowy zapach. „Przecież wiesz, mamo, że używam …” – grzecznie podziękował mi za  prezent, pozostając przy polskiej niedrogiej wodzie kolońskiej. Cóż, nie było sensu, aby woda wietrzała w łazience mojego syna – ktoś inny został uszczęśliwiony drogim kosmetykiem, chociaż niekoniecznie chciałam się dla „innego” tak wykosztować.

Nie znam typu Twojego mężczyzny. Zatem przedstawię kosmetyki neutralne, które mają szansę na zaakceptowanie  także przez pierwszy typ mężczyzn. O zapachach możesz przeczytać w moim wpisie Mężczyzna Dojrzałej Kobiety

Jeżeli mężczyzna używa do mycia mydła.
Wiadomo, że mydło jest wrogiem skóry, pozbawiając ją właściwego pH (4.5-6.5) przynajmniej na 30 minut, ale nawet do 4 godzin. Czy skóra Twojego mężczyzny nie zasługuje na ochronę? A czy Twój mężczyzna zechce używać Mleczka 3-w-1 TimeWise Mary Kay? Muszę wątpić. Ale… jeżeli otrzyma Kostkę Myjącą do Twarzy i Ciała TimeWise 3-w-1 za 80 PLN, która wygląda jak duże, takie męskie, mydło, do tego w eleganckiej, nadającej się w podróż, mydelniczce, to przecież będzie się nią (kostką oczywiście) myć. Korzyści dla skóry, szczególnie twarzy, takie jak przy użyciu Mleczka 3-w-1. Efekty będą widoczne bardzo szybko, a Twój mężczyzna sam odczuje różnicę.

W wpisie „Mężczyzna Dojrzałej Kobiety” 07.08.09 opisałam jak fantastycznie działa, nawet na bardzo zniszczone i zabrudzone dłonie mężczyzn, Zestaw do Pielęgnacji Dłoni Satin Hands za 139 PLN. Ostatnio Mary Kay zrobiła ukłon w stronę panów, którzy nie lubią zapachów. Dostępna jest edycja Zestawu do Pielęgnacji Dłoni Satin Hands specjalnie dla Panów – bezzapachowa, w tubach i opakowaniu w kolorze platynowym. Po prostu taka męska, że bardziej już być nie może! Podejrzewam, że jeżeli nie masz swojego brzoskwiniowego Zestawu, to będziesz mu podbierać.

Oczywiście jest też męski zestaw do golenia: Pianka do Golenia MK Men za 45 PLN, Chłodzący Żel po Goleniu MK Men za 55 PLN, Nawilżająca Emulsja MK Men z filtrem SPF 25 za 88 PLN. Cały Zestaw za 188 PLN.

Dla porządku dodaję, że są trzy męskie linie zapachowe w zestawie: Woda Kolońska i Żel do Mycia Włosów i Ciała. Ale jak już pisałam są to bardzo indywidualne upodobania. Ja wybieram High Intensity. Jest jeszcze Domain i Velocity.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>