Gimnastyka mięśni twarzy dla zapracowanych

Byłam na spotkaniu z panem dr. Markiem Bardadynem, ekspertem w sprawach żywienia i stosowania naturalnych środków leczniczych w profilaktyce i terapii schorzeń cywilizacyjnych.

Czytam teraz jedną z jego książek pt. „kody młodości” z podtytułem ” odmładzanie strukturalne wiek a metryka”, wydaną przez Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.

W rozdziale „Pierwsze wrażenie” autor pisze o mięśniach twarzy i zmianach, które one powodują. „Aby zapobiec tym zmianom, powinieneś nie tylko wykonywać pompki, skłony i dźwigać sztangę*, ale spędzać również trochę czasu przed lustrem.”

Autor doradza, abyś – jeżeli ostatnio nie zajmowałaś się mięśniami twarzy – zaczęła od ich wzmacniania i przywróceniu im właściwego napięcia. I pisze co należy zrobić. Pomyślałam sobie, że na początek jest to znakomite ćwiczenie dla Ciebie, która jeszcze nie ma książeczki Evy Fraser „Ucieczka od zmarszczek”, o której pisałam we wpisie Gimnastyka Mięśni Twarzy i  01.05.09  we wpisie „Woda na mój młyn”, ale też nie ma dla siebie (?) czasu. To może być znakomity początek. Pan doktor Marek Bardadyn w swojej książce, o której wspominam powyżej, pisze:

„… rano i wieczorem wykonaj po trzy razy, na przemian, dwa ćwiczenia.  Pierwsze polega na możliwie najsilniejszym zaciśnięciu oczu, ust i nozdrzy mniej więcej na 10 sekund.Po chwili przerwy jak najszerzej otwórz oczy i usta i rozszerz nozdrza, zachowując przedstawioną wyżej kolejność: oczy, usta, nos. Kiedy zaczynasz ćwiczyć, zachowaj ostrożność, aby podczas silnego otwierania ust nie zwichnąć sobie żuchwy.”

Te ćwiczenia wymagają mało czasu, a i lustro nie jest konieczne.

Pamiętaj, że ćwiczenia mięśni twarzy wykonujemy mając oczyszczoną skórę, bez kremów i bez makijażu.

Mimo tego zalecenia, przed ćwiczeniami, szczególnie rano, wklepuję pod oczy niewielką ilość wazeliny kosmetycznej, kupionej w aptece.

* czyżby pan doktor zalecał gimnastykę mięśni twarzy mężczyznom? Im jakoś zmarszczki nie przeszkadzają, tak jak nam, kobietom.

1 comment to Gimnastyka mięśni twarzy dla zapracowanych

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>