Balsamy do ciała

Woda, mydło, detergenty, których używasz w kąpieli lub pod prysznicem, w saunie, ale i podczas pływania w basenie i w naturalnych zbiornikach wody częściowo pozbawiają Twoją skórę warstwy ochronnej, czyli kwaśnego odczynu pH. Wartość pH skóry wynosi 4,5 – 6,5 . Jej odnowa zajmuje skórze od 30 minut do nawet 4 godzin. W kąpieli usuwasz płaszcz tłuszczowy i narażasz swoją skórę na atak bakterii i grzybów, które uwielbiają środowisko zasadowe.

Nie wiem czy Starożytni wiedzieli o tym, ale już oni namaszczali się różnościami.

Współczesna kosmetyka pielęgnacyjna zaleca  po kąpieli, ale też po każdym myciu rąk i twarzy, stosowanie odpowiednich środków natłuszczających i nawilżających, które przyspieszają regenerację skóry poprzez odbudowę warstwy hydrolipidowej. Sprawiają one, że skóra odzyskuje szybko swój prawidłowy kwaśny odczyn pH 4,5 – 6,5, a Ty masz miłe uczucie odświeżenia.

Balsamy do ciała są najczęściej emulsjami typu O/W, czyli olej w wodzie (cząsteczki oleju otoczone są przez cząsteczki wody). Łatwo się rozsmarowują,  szybko wchłaniają, nie pozostawiają tłustej warstwy. Bardzo dobre dla skóry normalnej i tłustej. Łatwo je usunąć wodą.

Skóra dojrzała, najczęściej sucha, wymaga większego natłuszczenia czyli emulsji typu W/O. Emulsje te nie dają się łatwo usunąć wodą, trwalej i dłużej pokrywają i ograniczają przezskórną utratę wody. Dla skóry dojrzałej zalecane są emulsje w postaci kremu i/lub gęstego mleczka.

Będąc kobietą dojrzałą możesz używać obu rodzajów emulsji i wykorzystać  ich zalety:

rano, przed wyjściem z domu – balsam typu O/W

wieczorem – balsam typu W/O.

Pachnące balsamy, a takie są w większości produkowane, niekiedy kłócą się z naszym ulubionym zapachem perfum.

Latem zapewne używasz lekkich wód toaletowych zamiast zimowych perfum.

Mary Kay daje możliwość doboru balsamu do jednej z czterech wód toaletowych, i myślę, że znajdziesz wśród nich swój zapach.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>