Automatycznie zapisany szkic

Zastanawiasz się jaką Emulsje Ochronną do Opalania kupić: z filtrem SPF 30, a może z filtrem SPF 50? W Mary Kay mają taką samą cenę. Ale na rynku bywa różnie, często ta z wyższym SPF jest droższa. Jak duża jest różnica w ochronie między 30 a 50 SPF?

Parasol, zwłaszcza przy pogodzie

Wielkość SPF, czyli Współczynnik Ochrony Przeciwsłonecznej informuje o stopniu ochrony skóry przed promieniowaniem typu B i wskazuje ile czasu (teoretycznie) można pozostawać pod działaniem promieni słonecznych, zanim pojawi się rumień na skórze, będący wynikiem poparzenia. Jak to sprawdzić? Otóż, jeżeli bez użycia ochrony zaczerwienienie pojawi się po 10 minutach, to np. SPT 30 przedłuży ten czas do 300 minut (5 godzin!), co wydaje się i tak czasem zbyt długim w granicach rozsądku. Żadna kobieta, zwłaszcza dojrzale myśląca, na tak długie przebywanie na słońcu sobie nie pozwoli. Co ciekawsze to to, że stopień ochrony tylko nieznacznie zwiększa się przy użyciu emulsji o wyższym współczynniku SPF. I tak, emulsja z SPF 30 eliminuje 96,7 % promieniowania, a z SPF 50 – 98%, czyli raptem 1,3 %.

W Warszawie nie ma dzisiaj słońca i nie jest za ciepło, ale i tak trzeba uważać, bo do mitów należy przekonanie, iż opalanie się w pochmurny dzień jest bezpieczne. O tym w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>