Automatycznie zapisany szkic

„Kobieta, która powie ile ma lat, powie wszystko.”
Taką wypowiedź Mary Kay Ash przytoczyłam na stronie „Rita Wrześniowska – autorka”. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy dzisiaj, biorąc do ręki Aforyzmy i paradoksy Oscara Wilde (KAW Białystok 1987, przekład Marian Dobrosielski) natrafiłam na taki oto aforyzm:
„Nie należy nigdy ufać kobietom, które podają swój prawdziwy wiek. Kobieta, która potrafi taką rzecz wyjawić gotowa jest wszystko powiedzieć.”
Jeżeli Mary Kay Ash znała ten aforyzm Oscara Wilda, była od niego, przecież także poety, bardziej subtelna. Była kobietą, która tak wiele zrobiła dla innych kobiet. Zrobiła coś, co powoduje, że kobiety gdyby nawet  zdradziły swój prawdziwy wiek, nie byłyby wiarygodne, bo nikt by im nie uwierzył.

Są kobiety, które ze swej natury wyglądają młodziej niż wynika to z ich metryki. Ale większość młodziej wyglądających kobiet zawdzięcza to higienicznemu trybowi życia (cokolwiek to znaczy), starannej pielęgnacji i dbałości o stosowanie dobrych kosmetyków. Nie wymieniam tutaj różnych odmładzających zabiegów, bo nie wszystkie kobiety je lubią i nie wszystkie na nie stać.

I mamy znowu w Mary Kay nowy kosmetyk, zwłaszcza na lato, czyli Krem CC SPF 15. Krem ma lekką formułę, rozjaśni Twoją skórę, nawilży ją i skoryguje zaczerwienienia, a do tego ochroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ogromną zaletą kremu jest umiejętność dopasowania się do odcienia Twojej skóry. Ciekawe czy będzie mógł zastąpić latem podkład? Sprawdzę to niebawem, bo będzie dostępny od jutra, czyli od 2 czerwca. Czy odmłodzi? Jeżeli poprawi moje samopoczucie, to na pewno. Zadowolona kobieta z pewnością wygląda młodziej.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>