Automatycznie zapisany szkic

Czym się różnią od siebie promieniowanie UVA i UVB? Obydwa oddziałują na warstwy skóry, ale z różną intensywnością i efektami.  Promieniowanie UVB jest znacznie silniejsze od promieniowania UVA. Może powodować poparzenia i być przyczyną powstawania nowotworów skóry. O bolesnym skutku przesadzenia z kąpielą słoneczną już nie wspomnę. Chyba każdej z nas to się przydarzyło.

Promienie UVA przenikają bardzo głęboko. Powodują, że przedwcześnie się starzejemy, z widocznymi zmarszczkami i przebarwieniami. (Jeżeli bardzo nie lubimy piegów także stosujmy ochronę przed promieniami UVA.) Mówiąc krótko, promienie UVA zmniejszają elastyczności i jędrności skóry i są odpowiedzialne za szybsze pojawienie się zmarszczek. A po co Ci one?
W obu wypadkach ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest konieczna. O tym, jakie typy filtrów słonecznych w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>