Automatycznie zapisany szkic

Od jakiegoś czasu, to znaczy od czasu, kiedy zobaczyłam fotografię Danuty Stenki w czerwonej sukni, nasiliła się we mnie miłość do czerwieni. Co tam Danuta Stenka, właśnie dostałam świąteczne zdjęcie członków mojej bliskiej rodziny i zachwyciłam się jedną z kobiet (typ Lato) w malinowej sukni. Wysłałam SMS z tym zachwytem. Otrzymałam odpowiedź: ” Dla Piotrusia Mama najpiękniejszą w niej jest”. Piotruś ma 3 i pół roku. Spodziewam się, że dorosłe męskie (także Twoje) oko to działanie koloru wychwyci.

Kiedy zestarzały się moje czerwone bluzki, które namiętnie nosiłam, poszukiwałam nowych. To wcale nie są łatwe poszukiwania. Domyślam się, że i Ty napotkasz wiele trudności zanim znajdziesz to, w czym Ci będzie najładniej. Zwłaszcza jeżeli jesteś kobietą dojrzałą bardziej niż byś chciała być, jeżeli Twoja figura w Twoim mniemaniu pozostawia to i owo do życzenia, a także jeżeli brakuje Ci pewności jaka czerwień jest odpowiednia dla Twojego typu urody. Ta ostatnia kwestia jest chyba najtrudniejsza do ustalenia, przynajmniej na początku.

Pomimo dwudziestolecia  polskiego kapitalizmu rynek jest, w moim mniemaniu, płytki. Dla kobiet dojrzałych i bez sponsorów, nawet bardzo płytki. Zuchwała pod względem fasonu a także koloru oferta sklepowa zazwyczaj kończy się na bardzo niskich numerach. Figura kobiety zmienia się z wiekiem. Nawet jeżeli jesteś szczupłą i z upodobaniem do zuchwałości kobietą dojrzałą w te oszczędne szmatki nie wejdziesz. Ktoś za Ciebie zdecydował, że masz się nosić dostojnie i bez wybuchowych kolorów. Ale odłóżmy narzekania i jednak szukaj Twojej czerwieni, bo nawet zachowawczy fason ale w czerwieni i tak będzie zabójczy. To niezwykłe zjawisko jak czerwień wpływa na nasze samopoczucie i czyni kobiety pewniejszymi siebie. A ta pewność siebie jest nam bardzo potrzebna.

Jeżeli masz wątpliwości, bo jeszcze dotąd nie ustaliłaś w jakim odcieniu czerwieni jest Ci najpiękniej, zajrzyj do moich wpisów – kliknij w tag „ubiór dojrzałej kobiety”. Tam znajdziesz wpisy traktujące o rodzajach garderoby i ich kolorach w podziale na poszczególne typy: Lato, Jesień, Zima i Wiosna.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>