Automatycznie zapisany szkic

Czy masz poczucie własnej wartości? Czy zadajesz sobie takie pytanie? Czy kiedykolwiek sobie je zadawałaś? Może nie umiałaś na nie odpowiedzieć i porzucałaś to kłopotliwe pytanie? Oczywiście, że jest kłopotliwe, ale tak jak bardzo jest kłopotliwe, tak bardzo jest ważna nań odpowiedź. Nie powinnaś od niego uciekać, szczególnie że chcesz być kobietą nieprzezroczystą. Większość z nas, zwłaszcza kobiet dojrzałych, w odróżnieniu od części (niestety, tylko części) młodych kobiet, które na szczęście posiadają to poczucie, nie jest pewna swojej wartości. Tak dziwacznie nas wychowywano, tak same się odsuwałyśmy w cień, że nie wytworzyłyśmy w sobie poczucia własnej wartości, a nasze otoczenie zgodziło się z nami, iż po prostu tylko jesteśmy. Ale jakie jesteśmy? No, czasami przydatne.

Parę lat temu poznałam Wandę Loskot, amerykańską coacherkę i ona wyedukowała mnie w kilku bardzo ważnych dziedzinach życia i biznesu. To ona też uprzytomniła mi jak ważne jest dla mnie poczucie własnej wartości. Uświadomienie sobie  i poznanie własnej wartości wcale nie jest proste i szybkie. O dziwo – wymaga pracy! Ale to się opłaca. Wanda, kobieta dojrzała, nadal kształci (po polsku w Internecie, czasami przyjeżdża do Polski) kobiety i mężczyzn w małym biznesie. Jednak kobietom jest ta emancypacja najbardziej potrzebna. Zajrzyj do Magia Wysokiej Samooceny zgłoś się do Wandy i zobacz co ona proponuje.

Wanda ma także inne ciekawe programy, a ja w ciągu tych paru lat obserwuję jak uczestniczki jej szkoleń, także bezpłatnych, wspaniale rozwijają się, nie tylko jako prowadzące własne przedsiębiorstwa, ale także jako kobiety. Porównuję ich zdjęcia (niektóre znam bliżej) i nadziwić się nie mogę jak wypiękniały i, nie do wiary! wyglądają na młodsze od tych, które poznałam parę lat temu.

Te kilkadziesiąt lat życia w Stanach Zjednoczonych, do których Wanda wyjechała z Polski jako młoda dziewczyna, i walka o lepszy byt, a także ustawiczne kształcenie się u znakomitych trenerów amerykańskich pozwalają jej dzielić się swoim bogatym doświadczeniem. Uświadamiają nam jak jeszcze wiele musimy nadgonić, aby uwierzyć w siebie i wykorzystać tę wiarę w życiu.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>