Co zrobić na początek, aby Twoje dłonie były sprawne

Bardzo chcesz być niezależna do końca Twojego życia?  Bo ja tak. Nasza niezależność ma różne twarze. Jak ważne są nasze dłonie i poszczególne palce uświadamiamy sobie kiedy choćby tylko jeden palec, z różnych powodów, odmówi nam posłuszeństwa. Okazuje się, że właśnie ten jest absolutnie niezbędny, aby np. zapiąć guzik.

A ile musisz się natrudzić, aby opanować sztukę życia bez użycia jednej z dłoni, bo w jakiś przedziwny sposób przestała Ci na jakiś czas służyć. Na początku, zanim nie nauczysz się operowania tylko jedną dłonią, ciągle musisz kogoś prosić o pomoc. Okropność! A wyobraź sobie, że tak może być „na zawsze”.

Aby temu zapobiec, oczywiście w granicach, które możesz sobie sama zakreślić, ważne  jest przede wszystkim zadbanie o zachowanie ruchomości Twoich nadgarstków i kości, czyli – niestety – jak wszędzie, odpowiednia gimnastyka. Ale, aby Cię nie zniechęcać zawczasu, wiedz że można ją wykonywać zawsze i wszędzie, także kiedy pracujesz w biurze, przy kasie, jesteś w środkach lokomocji, z których korzystasz jako pasażer, czy jako kierowca czekając na zmianę świateł lub w korku. O TV  i kinie nie wspomnę.

W domu i w pracy możesz mieć pod ręką małe gumowe piłeczki, które ściskasz w wolnej chwili, aby Twoim dłoniom dać odpowiednią porcję gimnastyki ruchowej.

Masaż dłoni – rzadko spotykam ten temat w opracowaniach dotyczących kosmetyki. Na pewno więcej można znaleźć w literaturze związanej ze sztuka masażu.  Należy więc sobie samej pomóc.  Pamiętam, że jeszcze moja śp.Mama od dziecka uczyła mnie,  iż krem należy nakładać na dłonie zaczynając od czubków palców w górę, przy okazji masując dłonie. Robię to już bezwiednie.

To tyle na dzisiaj. Będę poszukiwać innych ćwiczeń. Jeżeli znasz takowe, to napisz w komentarzu, abyśmy mogły się z nimi wszystkie Nieprzezroczyste  zapoznać.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>