Jak dbać o usta, aby nie pierzchły

Jednym z pytań, które skierowały kobiety na mój Blog, jest problem spierzchniętych ust. Pora roku nie ma tu znaczenia, bo chociaż zimą istnieją inne przyczyny niż latem, spierzchnięte usta są dokuczliwe przez cały rok.

„Spierzchnięte usta” – w ciągu ostatnich paru dni kilka kobiet poszukiwało rady na moim blogu. Nie wiem czy trafiły na właściwe wpisy, chociaż jest ich kilka. Bowiem prawda jest taka, że pielęgnacja i kosmetyka ust wymaga różnego typu zabiegów i kosmetyków.

Zestaw Satynowe Usta

Zestaw Satynowe Usta

W tym wpisie ograniczę się do pokazania Ci kosmetyku pielęgnacyjnego Zestaw Satynowe Usta Mary Kay,  który wśród kobiet, ale i mężczyzn, zyskał opinię skutecznego i kończącego problemy z pierzchnącymi ustami. Ja też go używam i mam takie same doświadczenia.
Składa się z dwóch produktów: Maseczki i Balsamu. W maseczce jest wyciąg z zielonej herbaty, wyłapujący wolne rodniki i łagodzący podrażnienia, a także pochodne witaminy A, C, i E, również chroniące przed wolnymi rodnikami. Stosujesz go 2-3 razy w tygodniu, gdy wargi robią się szorstkie. Na czyste wargi nakładasz warstwę Maseczki, odczekasz 1-2 minuty, by maseczka wyschła. Nie trzesz ani nie masujesz, po prostu zmywasz ciepłą wodą, a maseczka skutecznie złuszcza martwy naskórek. Potem rozprowadzasz Balsam. Balsam używasz tak często jak masz ochotę. Oczywiście najskuteczniejsze działanie jest po Maseczce Satynowe Usta. Z mojego doświadczenia wynika dodatkowo, że spierzchnięte usta są doskonałym polem do popisów wirusa opryszczki. Jeżeli masz aktywnego tego wirusa to wiesz, że pojawia się on w najmniej pożądanych momentach. Dlaczego piszę o opryszczce? Ano, kiedy już byłam dorosłą kobietą, wirus ten nagle się uaktywnił i atakował mnie niezwykle często przez wiele lat, niekiedy wręcz koszmarnie.

Od 5 lat, od czasu, kiedy zaczęłam używać Maseczki i Balsamu Satynowe Usta, ta przypadłość pojawia się u mnie niezwykle rzadko i jest dość łatwa do opanowania już w swojej początkowej postaci. I nie ma to związku z medykamentami, bo mam wrażenie, iż wirus uodpornia się na stosowane składniki leków. Trzeba mu po prostu utrudnić działanie. W „Sztuce Wojny” Sun Tzu sprzed 2500 lat, ale ciągle aktualnej na wielu polach bitew życiowych, czytamy, że „Sun Tzu zapytany, jak poradził sobie z wielkimi, dobrze zorganizowanymi i gotowymi do ataku siłami przeciwnika, odparł, że zabrał im coś, co było dla nich cenne.” Czyli co cennego zabrałam wirusowi opryszczki stosując Zestaw Satynowe Usta? Osłabione, chore i uszkodzone przez wolne rodniki i promienie UV usta, które dla wirusa są bardzo cenne.

Usta, podobnie jak oczy, są najważniejszymi punktami na Twojej twarzy. Mogą pozostawać w ukryciu, ale mogą stać się zjawiskowe. Twoją rolą jest zadbanie, aby były zjawiskowe. Nie muszą to być obydwa, może to być jeden element Twojej urody. Przyjrzyj się Twojej twarzy uważnie i z pewnym upodobaniem, a niekoniecznie krytycznie. Dbaj równie  starannie o oczy i o usta, ale do podkreślenia wybierz to, co masz piękniejsze. A zawsze coś masz!

1 comment to Jak dbać o usta, aby nie pierzchły

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>