Widoczne mankamenty urody wieku dojrzałego, ale …

bądź wyrazista.
W którymś z kolorowych pism zobaczyłam na dwóch fotografiach (z trzech na stronie; to trzecie było zdjęciem małej dziewczynki w stroju kobiety!) kobiety dojrzałe, które są na pewno kobietami nieprzezroczystymi.

Jest oczywiste, że obie są kobietami zamożnymi i pielęgnują siebie dobrymi kosmetykami (ciekawam z jakiej linii kosmetyków korzystają?). Nie  wiem czy korzystają z innych „elementów odmładzających”.

Są to:

hiszpańska królowa Zofia. Właśnie 2 listopada ukończyła 71 lat.  Zdjęcie zrobiono z profilu i dlatego widać wyraźnie wszystkie oznaki związane z wiotczeniem skóry, czyli niepodcięty podbródek i opadające policzki. Ma ładne, bujne włosy, w których tkwi skromny diadem, w uszach kolczyki, i – na niezbyt głębokim dekolcie – naszyjnik,  chyba set rubinowy,  i koronkową czerwoną górę (siedzi przy stole więc reszty garderoby nie widać na zdjęciu, za to widać piękny order w kształcie gwiazdy). Gdyby określić jak wygląda jednym słowem, napiszę: jest wyrazista.

Zgoda – nie jesteś królową, nie masz setu rubinowego ani orderu w kształcie gwiazdy, dokładnie tak, jak 99,999999% [wyliczyłam to :) ] kobiet.

Jeżeli czujesz, iż nie jesteś wyrazista, przyjrzyj się sobie w lustrze i odpowiedz sobie na pytania: czy robisz makijaż, czyli „poprawiasz oczy”, malujesz usta? czy kształtujesz podkładem, pudrem i różem owal Twojej twarzy?  czy chodzisz do fryzjera i podbarwiasz sobie włosy? Zacznij od jednej z tych rzeczy, albo uzupełnij, jeżeli czegoś nie robisz.

Zajrzyj do pudełka lub szuflady, w której trzymasz swoją „biżu”, i nie miej obawy przed założeniem czegoś, co wydaje Ci się niestosowne w Twoim wieku. Jeżeli nie masz czegoś takiego zajrzyj do sklepików lub na stoiska z ozdobami – jest ich bez liku, bo kobiety przestały się przejmować  tym, iż  nie są to „rubinowe sety” i noszą sztuczną biżuterię bez żenady i bez udawania, że jest prawdziwa. A bywają „prawdziwe cudeńka”! Noś Biżu!

A co widzisz w swojej szafie? Jeżeli nie jesteś tzw. Jesienią wyrzuć beże i różne „zgnilizny”. Czerń od stóp do głów tylko dla Zimy, a i to niezbyt często. Jeżeli nie jesteś Zimą, czerń używaj z dala od twarzy i tylko w kompozycji z innymi kolorami, np. żakiet do kolorowej bluzki. Czerwień (dobierz dla siebie odpowiedni odcień: ciepły lub zimny) jest dla Ciebie. Nie musisz, jak Nicole Kidman, wystąpić w czerwonej sukni z takimż trenem, ale czerwona góra , albo dół, wygląda pięknie w każdym wieku  „nosicielki”. Bądź w kolorze!

Można jeszcze długo wymieniać to wszystko, co uczyni Cię wyrazistą. Jeżeli jednak nawet ograniczysz się tylko do chociażby jednej z tych sugestii, które wyżej, to będziesz kobietą wyrazistą, czyli Nieprzezroczystą.

Pomijam Twoje wnętrze, Twoją pozycję zawodową lub towarzyską, bo nie tym się tutaj zajmujemy.
Zapraszam do przeczytania następnego wpisu – będzie o innej kobiecie z drugiego zdjęcia.

PS Nigdy, ale to przenigdy, nie daj sobie robić amatorskiego zdjęcia z bliska.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>