Niezwykła Kobieta Nieprzezroczysta II

Było wczesne popołudnie. Właśnie zakończyłaś trudną rozmowę telefoniczną z klientem, który starał się przekonać Ciebie, że w czasie kryzysu powinnaś rozpatrzyć możliwość obniżenia ceny za usługi, które Twoja firma świadczy.  Na razie sprawa cen nie została zamknięta, chociaż temat wraca jak bumerang.

Ponownie zadzwonił telefon. Twoja koleżanka przypomniała Ci, że późnym popołudniem jest Inauguracja Nowego Sezonu Klubowego.

O nie, nie dam rady – jęknęłaś. – Muszę jeszcze popracować w biurze, ugotować obiad dla syna, zrobić zakupy dla mamy i pojechać do niej, bo nadal nie wstaje i nie wychodzi z domu. Tak strasznie bym chciała być – dodałaś prawie z płaczem.

Było późne popołudnie tego samego dnia. Stajesz w drzwiach klubu. Twoja koleżanka patrzy na Ciebie z niedowierzaniem i zachwytem. – Jesteś! Boże, jak pięknie wyglądasz ! Rumienisz się. -  Zdążyłam jeszcze pójść do fryzjera. Zostanę tylko na godzinkę – tłumaczysz się – bo jadę do mamy z zakupami.

To nie Ty?

Przypomnij sobie ile razy tak się zdarzyło, że dokonałaś cudów waleczności, aby pogodzić to wszystko, co masz do zrobienia w krótkim czasie: pracę zawodową, prowadzenie własnego domu, zakupy, opiekę nad rodzicami, albo innymi starszymi osobami, życie towarzyskie i przyjemności. A fryzjer? Fryzjer też, bo przecież chcesz pięknie wyglądać, jeszcze dobierasz sobie strój i robisz makijaż.

Tym razem była to moja znajoma. Kiedy ją zobaczyłam w drzwiach Klubu oniemiałam, a potem wydałam okrzyk zachwytu. Wyglądała przepięknie: głowa uczesana, buzia uśmiechnięta, świetnie dobrana garderoba i śliczny naszyjnik.

- Jestem – powiedziała. – Zdążyłam jeszcze pójść do fryzjera.

To, że zrobiła wszystko, co miała zrobić w pracy i w domu, to przyjęłam spokojnie. Ale fryzjer mnie powalił. Niezwykła Kobieta Nieprzezroczysta. To kolejna, o której chciałam napisać.

Znam ich więcej. Będę od czasu do czasu pisać o nich. Jestem pewna, że rozpoznasz w niektórych siebie, bo jest nas Niezwykłych Kobiet Nieprzezroczystych legion.

PS Moja znajoma nie ma samochodu. Korzysta ze środków komunikacji miejskiej. KN

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>