Automatycznie zapisany szkic

„Bloguj na bieżąco” – to jedno z 10 przykazań blogierki Ree Drummond. Przypadek zdarzył, że te dziesięć przykazań wpadło mi w ręce, kiedy robiłam porządek wśród papierów na biurku „Jenerałowej Zamoyskiej”.
Jeżeli zaglądasz na mój blog to zrozumiesz dlaczego to znalezisko mną wstrząsnęło. Jak wyglądają wpisy na moim blogu od początku 2014 roku? Styczeń – 1 wpis, luty – 1 wpis, marzec – 2 wpisy, kwiecień – brak wpisu, maj – ?

Nie będę się tłumaczyć. Jak mawiała pewna mentorka – damy się nie tłumaczą. Od siebie dodam – nawet przed sobą. Postanowiłam jednak zastosować się do innego przykazania Ree Drummond: „Jeżeli masz pisarski kryzys, staraj się go przezwyciężyć.” Przyjmuję to do stosowania, ale bez „starania się”, bowiem jeżeli chcę być skuteczną w przyjętym postępowaniu, unikam słów:  „postaram się”, „spróbuję” , „muszę”, „nie mogę”, „chciałabym”. Zamiast tego mówię: „zrobię, bo tak chcę”.

Dodaj komentarz

 

 

 

Możesz użyć te tagi HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>